Rumburk na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Rumburk
Domů - Portál RumburkKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Rumburka, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Tipy na výlet > Kultura a vzdělání > Města, obce > Krásná Lípa, Kyjov, Krásný buk - Šluknovsko a Lužické hory

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Krásná Lípa, Kyjov, Krásný buk - Šluknovsko a Lužické hory

Fotogalerie:
Krásná Lípa
Krásná Lípa
Krásná Lípa
Krásná Lípa
Krásná Lípa
Krásná Lípa
Krásná Lípa
Krásná Lípa
Krásná Lípa
Krásná Lípa

Náhled webové stránky:
Náhled stránky: Krásná Lípa, Kyjov, Krásný buk - Šluknovsko a Lužické hory

Schránka:
Přidej do schránky.

Malé městečko leží na hranici Chráněných krajinných oblastí Labské pískovce a Lužické hory. První zmínky o sídlišti pocházejí ze 14. století. Krásná Lípa patřila až do roku 1614 k tolštejnskému panství, pak byla připojena ke kamenickému panství. Obyvatelé se převážně živili plátenictvím, roku 1731 zde byla založena první manufaktura na přízi. Postupně vznikaly další řemeslnické dílny a městečko se stalo významným střediskem textilní výroby a obchodu. K rozvoji města přispělo také vybudování železnice v roce 1869.

Na konci 2. světové války bylo hodně domů zbořeno, mezi nimi i některé zajímavé stavby, přesto si město zachovalo památkový význam.Ve městě naleznete mnoho barokních a klasicistních domů se zdobenými portály i budovy z novorenesance. Bohaté je zastoupení roubených a dřevem obložených domů s podstávkami. Jeden takový z roku 1729 naleznete přímo na náměstí. Řada z místních domů je památkově chráněna.V roce 1882 byl v Krásné Lípě založen první Horský spolek na našem území, který se významně zasloužil o rozvoj turistiky a výstavbu turistických cest. Dominantou je nad náměstím stojící barokní kostel sv. Máří Magdaleny, postavený v polovině 18. století. Vedle kostela se rozkládá barokní fara s mansardovou střechou.

Odpočinout si od každodenního shonu a načerpat nové síly můžete v rozsáhlém parku, který se rozprostírá jihozápadně od náměstí. Naleznete zde mnoho vzácných dřevin, rybník s ostrůvkem, drobný potůček, mauzoleum a sochu lva s pamětními deskami obětem války s Pruskem.

Krásná Lípa je domovem firmy, která vyráběla motocykly Čechie - Böhmerland. Na náměstí lze shlédnout pamětní desku k poctě konstruktéra této značky Albina Huga Liebische. Pravidelně od roku 1999 se v Krásné Lípě konají mezinárodní srazy majitelů těchto motocyklů, na kterých můžete obdivovat skvostné kousky této značky.

Krásná Lípa je také sídlem správy Národního parku České Švýcarsko. K dispozici je Vám informační centrum Národního parku v budově U Frinda na Křinickém náměstí.

Za sportovním vyžitím zajděte do nově zrekonstruovaného sportovního areálu Českého Švýcarska. Naleznete zde tenisové kurta s umělým a antukovým povrchem, cvičnou tenisovou stěnu, hřiště na plážový volejbal, minigolf, hřiště pro míčové hry, dětské hřiště s prolézačkami. Na náměstí také začíná mnoho turistických a cyklistických tras, které Vás provedou nedotčenou přírodou Národního parku. Cestou se můžete vykoupat v přírodní nádrži v Kyjově, projít se romantickým Kyjovským údolím či probádat bývalé skalní hrádky tyčící se na vrcholcích skal.


Adresa a kontaktní informace:
KRÁSNÁ LÍPA, KYJOV, KRÁSNÝ BUK - ŠLUKNOVSKO A LUŽICKÉ HORY
MASARYKOVA 246
407 46  KRÁSNÁ LÍPA U RUMBURKA

telefon:+420 412 383 413
fax:+420 412 383 230

Poznámka:
Adresa tipu na výlet může být pouze orientační.

Adresa na mapě:
GPS: N50°54'54,72"; E14°30'46,80"
Zpráva pro Krásná Lípa, Kyjov, Krásný buk - Šluknovsko a Lužické hory
Vaše jméno:

Váš email:

Váš telefon (+420XXXYYYZZZ):

Zpráva:

Obrázek s 4-místným kódem (pokud je kód nečitelný, můžete ho nekonečně měnit)

4-místný kód z obrázku červenou barvou:

A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 486

Hledej v okolí

přetažením ikony nastavíte vaši pozici na mapě
přetažením ikony nastavíte velikost okruhu vyhledávání
Hledej v okruhu do vzdálenosti km Nastav

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Rumburk
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2018 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena